W styczniu br. Uczestnicy I i II edycji projektu „Twoja szansa” zostali skierowani na reintegrację zawodową u pracodawcy. Skierowanie Uczestnika odbywa się na podstawie umowy zawartej pomiędzy Centrum Integracji Społecznej w Ostrzycach a Pracodawcą.

 

Na podstawie zawartej umowy, zakład pracy decyduje się do przyuczenia Uczestnika do zajęć specjalizujących w zawodzie określonym w umowie w okresie minimum trzech miesięcy.

W trakcie trwania zajęć praktycznych, zakład pracy przyjmujący Uczestnika, zobowiązany jest do wyznaczenia spośród swoich pracowników opiekuna reintegracji zawodowej u pracodawcy, przeprowadzenia szkolenia w dziedzinie bezpieczeństwa i higieny pracy. Ponadto zobowiązuje się do bezpłatnego szkolenia osoby przez określony w umowie okres.

Centrum Integracji Społecznej w Ostrzycach podpisało 18 umów o realizację reintegracji zawodowej z pracodawcami na terenie Powiatu Kartuskiego. Uczestnicy realizują program reintegracji zawodowej u pracodawcy na następujących stanowiskach pracy: pomocnik krawcowej w zakładzie krawieckim, asystent/ pomoc nauczyciela w szkołach podstawowych, personel sprzątający/ woźna w instytucjach państwowych, pracownik biurowy w Urzędzie Skarbowym, pomoc plastyka w pracowni artystycznej a także w zawodach: sprzedawca, pracownik gospodarczy, recepcjonistka, pomoc stolarza, pomoc spawacza.

Realizacja reintegracji zawodowej u pracodawcy ma na celu przyuczenie do zawodu na warunkach i zasadach, zbliżonych do tych, panujących na konkretnych stanowiskach pracy.

 

Organizacja reintegracji zawodowej u pracodawcy, możliwa jest dzięki chęci współpracy i otwartości pracodawców z Powiatu Kartuskiego. 

Joomla templates by a4joomla